Hemen Yaz!
Hemen Ara!
Twitter
Facebook
Youtube
aytem orman urunleri

MASİF PANEL (MASİFPAN) SERİLERİ

AYTEM ORMAN ÜRÜNLERİ

   Aytem orman ürünlerinde satışı yapılan bir diğer üründe ingilizcesi Oriented Strand Board kelimesinin (Yönlendirilmiş yonga levha) baş harflerinden oluşan OSB malzemesidir. Bu ürün rutubete darbeye dayanıklı ahşap malzemedir. Son derece hafif olan OSB levhalar ahşapla beraber bazı kimyasalların karıştırılmasıyla elde edilmektedir.Natürel bir dokuya sahip olan OSB levha dediğimiz kaplama ürünleri ısı ve nem izolasyonu noktasında nitelikli bir çözümdür. Özellikle çatı kısmında uygulanmakta olan levhalar binadaki enerji tasarrufuna yüzde 20 oranında bir katkı sunabilmektedir. Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için de kaliteli bir çözümdür. Soğuk iklim kuşaklarında ve sürekli güneşe temas edecek olan sıcak bölgelerde de formunu koruyarak ne kadar kaliteli bir çözüm olduğunu gösterebilmektedir. Hafif olması sebebiyle özellikle çatı kısmında iskelet sistemine kesinlikle yük bindirmemekte ve çatıların daha uzun ömürlü olmasına da katkı sunmaktadır.

masif-panel-masifpan-satis

OSB SERİLERİ EN UCUZ FİYATLARLA STOKLARIMIZDA

OSB esnek yapısı ve dekoratif görünümü nedeniyle özellikle Amerika Kanada gibi ülkelerde çatı ve duvar kaplama malzemesi olarak uygulanmaktadır.

  • Kontrplak ile karşılaştırıldığında daha düşük miktarda kimyasallar kullanılır, küçük çaplı hızlı büyüyen ağaçlardan üretilir. Sert ve dayanıklıdır. Bu üretim tekniği sebebi ile OSB ürünleri formunu muhafaza etmekle beraber, yüksek seviyede mekanik performans sağlamaktadır.
  • OSB, özellikle döşeme, duvar kılıfı ve çatı kılıfı söz konusu olduğunda yapı endüstrisinin temel unsuru olarak kendini kanıtlamıştır.Taşıyıcı zemin konstrüksiyonu,Duvar kaplamaları, Çatı kaplamaları altında, Depo, ambar, sahne, tribün yapılarının inşaatında Mağaza ve fuar standı yapımında, Ambalaj ve paket sektörü, olarak özetlenebilir.
  • Standart olarak OSB levhaları, 183 x 244 ve 183 x 122 ebatlarında ve 9, 11, 15, 18, 22 mm. kalınlıkları ile 11 mm. kalınlıkta 122 x 244 ve 61 x 244 cm ebatlarında da üretilmektedir.

Ana Sayfa   |    Hakkımızda   |    Hizmetlerimiz   |    Ürünler   |    İletişim   |   

Adres:Turgut Reis Mah. Çağrı Sk. No:30/A Sultanbeyli/İSTANBUL
Tel: 0 552 254 12 62
Faks: 0 216 398 19 40

(nv-1)